kolmapäev, 17. mai 2023

Kõik J ja K pesakonna kutsikad on uutes kodudes

     Jälle on üks imetore aeg seljataga. 

Palju armsaid külalisi. Uued tutvused inimestega.

 Kõik on olnud nii põnev. 😍

Sünnikodust lahkumine läheneb....

"62 päeva on möödunud ja väikesed on 9 nädalat ja 6 päeva vanad."

LIHTSALT ELAMINE EI OLE PIISAV ," ÜTLES LIBLIKAS, 

"PEAB OLEMA PÄIKE, VABADUS JA VÄIKE LILL".

(Hans Christian Andersen)

Meie väikesed jänkukesed, lillekesed, mikid lähevad kõik oma suurimale reisile tooma  õnne,

 rõõmu ja armastust oma peredesse.

Tõesti ei ole lihtne neid oma südamest lahti lasta...

See pool aastat ettevalmistust, tiinust ja üles kasvatamist. 

Tüdrukud koos Jayley, Kim, Jolly
                Need vahvad yorkibeebid jätavad südamesse jälje.

Rahulolu ja teadmine, et oleme leidnud õiged pered 
Emy ja Chessi beebidelerahustavad meie südant täielikult. 

Aitäh, et usaldasite meie kennelit.

 Vasakult Jimin, Kingston, Jippolino, Jayley, Kim, Jolly

Kutsikad on jõudnud vanuseni, kus nad tahavad juba tundma õppida oma uut peret, suhelda ja olla keskpunktis. Karjas olemisest ei piisa enam neile. 

Palju väikesi hüvastijätte  ja  erinevaid emotsioone.....

JOLLY 

Eile läks  imeline väike tüdruk Jolly vapralt teele Tartu poole. Armas väike Diva läks rõõmu täis oma uude reisikotti, et tutvuda oma  põneva eluga toredate inimeste juures, olles samal ajal ka kass Siimu uus kaaslane. Sa said endale perenaise, kes on kõik sinu kolimiseks ette planeerinud. Me oleme kindlad, et sul ei ole millestki puudu. 😄

Anu, hoia meie pisikest Ladyt hästi!

Ja ühel või teisel näitusel kohtume kindlasti ja rõõmustame juba praegu selle üle!

NORDICS HÜTTE JOLLY JESCADA uues kodusSotsialiseerimine
8-16 nädalat on tähtis edaspidiseks eluks.

Algab aeg, mil on vaja alustada koera kasvatamist. Kõik, mida koer praegu õpib, mõjutab tema kogu elu. Koerad ei ole hundid ja seetõttu on nad vaid osaliselt sarnased.

Kuid ka koerakarja domineeriv isane näitaks noorele koerale kohe tema piire ja õpetaks talle kõige olulisemat. Nüüd ongi see hetk, kus näidata kutsikale tema piire, ja samas järjekindlalt õpetada, mis 
on keelatud ja mis on lubatud. Selles faasis võib omanik teha kasvatamisel peamised vead. Sotsialiseerimisfaasis tehtud vead mõjutavad hiljem omanikku ja ta peab sellega võitlema.

Tänapäeval on nõudmised ühelt peresõbralt põhjalikult muutunud.

 Me ootame koeralt, et nad osaleksid probleemideta meie elus. Nad peaksid olema lastele mängukaaslased, head saatjad, sõbra eest olemine ja keda saaks igale poole kaasa võtta. Iseenesest mõistetavalt soovime, et nad sõidaksid autos, bussis, rongis või reisiksid meiega lennukis, ei kardaks kodumasinaid, meie külalisi tolereeriksid, kiirelt õpiks, ei jääks iial haigeks ja palju muud veel. Nii nagu ka inimestel on mõjutavad faktorid ka koeral, mis koos otsustavad ja mõjutavad tema hilisemat arengut. Just nimelt tema omanikust enesest sõltub see, kuidas kutsikas end täiskasvanud koerana esitleb.

Pärilikkus,
 arenemine, 
kasvatus, 
söök, 
sotsiaalne ümbrus ja palju muud veel mõjutab kutsika arengut.

Nägemist JIPPOLINO ! Küll see päev tuleb raske, täna on hüvastijätu aeg.... !
Täna saatsime Jippolino (Maili 💓) oma uuele reisile. Tublilt saatsime😃👍, nagu ka oleme kõiki teisi alati saatnud. Väike ninamusi ütlesime talle:  nägemist, kallis nupsik ja kiirelt veel mõned kallistused. See lahkumine oli temast kuidagi eriti raske ja vajasin õhtul lohutamiseks teisi koeri . Lily(tütar) ei tulnud teda ära saatma. Ta on meil hellasüdameline. Ta oli lihtsalt meie südamesse imbunud.💕
Kõike armast sulle lõbus, imeilus poiss Jippo, minikoopia oma kaunist isast. Soovime sulle head elu minu väike sõber, sul oli nii suur õnn kohtuda Annely ja nende perega.
Samuti soovime teie armsale perele, pikka ja toredat kooselu koeraga, ainult rõõmu temaga. Kohtumiseni varsti!!
NORDICS HÜTTE JIPPOLINO JESKO uues kodusJIMIN 
Ja siis oli veel üks otsus südamest...💓
Need,kes kokku kuuluvad, peavad kokku saama!
Pika ootamise järel ja meie rõõmsate vestluste tulemusel kolib Jimin Raili juurde.😍
Jimin sai endale uue perenaise, kel on juba kogemus yorkshire terjeriga. Lahkumine oli kurb, kuid see rahulolu oli lohutuseks, teades et teda ootab imetore uus kodu.
 Kohtume Tallinnas!! Head aega kaisumõmm Jimin!
NORDICS HÜTTE JAGUAR JIMIN   uues kodus


Järel oli 3

KINGSTON
Laupäeva hommik. Täna ütleme ela hästi KINGSTON, vahva poiss, imelise näoilme, yorki miimikaga ja nunnufaktor näos.(milline segu😍)
Ka temal oli õnn leida armas sportlik pere Saarelt ja näitab seal kassile, mis kõik ühel yorkipoisil meeltes mõlgub ja kui palju on ühel väikesel koeral tõulist yorkide temperamenti.
 Õnneks on sul seal uues kodus piisavalt ruumi. Saad saare maad ja loodust avastada.
Ole tubli meie ilus poiss Kingston! Triinu ja Taavi hoidke teda hästi!💗
Kohtumiseni suvel  Pärnus!
NORDICS HÜTTE KINGSTON JIVEN DIOR uues kodusKiM
Bye, bye Kim..
Võtsin ette, et ma ei poetaks pisarat, 2x oli juba vaja  neelatada ja kes ei tunneks seda tunnet nagu oleks midagi kurgus ja alles siis möödub, kui silmad märjaks lähevad.
2nädalat harjutamist reisiks. Tubli ning julge tüdruk Kim  sotsiaaliseerus hästi. Viimased hetked ja musid olid mulle rasked. Jäädvustasin veel mälestuseks endale foto, et enda kurbi mõtteid mujale viia. 

Bye Bye Kim! Me kõige väiksem silmarõõm Mikihiire pesakonnast läkski elama Chelsie juurde. Chelsie on pärit kaugelt Ameerikast ja nüüd on tal ka lisaks labradorile oma uus väike energiat täis yorkshire terjeri tüdruk. Nende mõlema sobivust nähes läheb praegugi mul süda soojaks ja silm märjaks. Olen tänulik sulle, et teekonna ette võtsid.💞 Ühesõnaga K pesakonnast(Micky pesakond) läkski elama üks Mikihiire maale😀.Imeline kokkusattumus.😍😍
NORDICS HÜTTE KIM SWEETIE CHANELLA  uues kodus

 
Äkitselt on ka viimane lahkunud...

JAYLEY
Teisipäeval oli aeg kätte jõudnud meie viimasele kutsikale. Südamest oodatud ja lõputult armastatud startis rõõmsameelne JAYLEY oma  uutesse seiklustesse Rootsi. 
Ta läks oma päriskoju minu lilleõis, nunnupall.💗 Olin alustanud tema  õpetamist näituseks esinemiseks ja sotsialiseerinud teda erinevates situatsioonides. Ta oli mu südame võitnud ja otsisin talle ainult sobivat perenaist. 
3kuuneJayley

Kohtudes Mirjaga leidsime kohe ühise keele nagu oleksime tundnud üksteist aastakümneid. Meid ühendas yorkide armastus. Ta oli paar aastat tagsi kaotanud oma sõbra ja oli nüüd valmis ja avatud uuele kutsikale. Mirja elas Rootsis ja seega oli vaja seadusejärgseks sisseviimiseks riiki veel 21 päeva kutsikal oodata, et olla lennureisiks valmis.

Nii kohtusimegi uuesti sobival ajal. Ei ole midagi südamlikumat kasvatajale, kui sa näed, et su
 kutsikas on leidnud õige inimese ja õnneliku kutsikaomaniku silmad. 
Just selline hetk oli see, kui Mirja ja Jayley kohtusid Pärnus üksteisega ja Jayley oli lõpuks Mirja süles. Ega fotodelt sa ei saagi ju emotsiooni, olgu kaunis kutsikas tahes. Kõik vajalik oli tal ettemuretsetud lennureisiks.  Jayley ronis oma mugavasse reisikotti ja oli põnevil uuest päevast. 
Mirja pere oli väga rõõmus tutvuda lõpuks Jayleyga, kes probleemita reisi ilusti üle elas ning uue kodu enesekindlalt ja julgelt kohe omaks võttis. Ka sinul ei saa olema millestki puudus, seda ma tean!💗
Jayley jätkab koos oma perega õppimist ja juba varsti loodame uuesti kohtuda!
Jayley ole tubli tüdruk senini..!💗💕
Kui ilusad te olete koos ja nii armas, et te üksteist leidsite!💕
NORDICS HÜTTE JAYLEY MONCHERI uues kodus                    Aitäh kõigile armsate fotode eest!! 
         

ja ongi nad kõik läinud .....

           Tänud Chessi ja Emy selle imetoreda aja eest!💖

vasakul Chessi paremal Emy